Dredy

Jeżeli chcesz mieć piękne dredy to dobrze trafiłaś/eś! Fryzjerstwem alternatywnym zajmuję się od 2003r roku i zdredowałam juz setki głów.

Zajmuje się dokręcaniem, pogrubianiem, przedłużaniem, ozdabianiem, skracaniem, rozczesywaniem, farbowaniem, a przede wszystkim robieniem dredów, jak również ratowaniem dredów zniszczonych przez innych dredmakerów lub zaniedbanych przez ich właścicieli.Dredy wykonuję oczywiście szydełkiem, nie używając żadnych specyfików typu miód, kleje czy jajko.

Przedłużanie polega to na tym, że najpierw robię dredy z twoich włosów, a następnie doczepiam syntetyczne lub naturalne i szydełkuję tak, aby nie było widać miejsca łączenia. Nie musisz zapuszczać włosów wiele lat żeby mieć długie dredy.

Żeby zrobić dredy Twoje włosy muszą mieć minimum 5- 6 cm. Nawet jeśli są rzadkie i cienkie stworzę z niech gęstą i piękną fryzurkę. Dredy optycznie zwiększają gęstość twej czupryny.Przy średniej gęstości włosów wykonuję około 45-65 sztuk średniej grubości. Włosy po zdredowaniu skrócą się o około 1/3 swojej długości.

Dredy mogą być też np. prążkowane albo przechodzące w inny kolor, ombre. Możesz wybrać rodzaj końcówek – okrągłe lub szpiczaste.Możemy zrobić Ci dredy na całej głowie- z przedłużaniem lub bez , irokez, top knot, krast/crust , lub pojedyncze dredy, możesz upinać je na wiele sposobów.

Przy moim wieloletnim doświadczeniu i praktyce w tej dziedzinie, gwarantuję profesjonalne wykonanie i estetyczny wygląd fryzury. Dredy mojego autorstwa są bardzo precyzyjnie szydełkowane, trwałe, zbite, równiutkie, a podziałka praktycznie bez prześwitów skóry głowy.

Wycena dredów jest  indywidualna w zależności od długości, gęstości i rodzaju włosów itd !Zanim zapytasz o cenę, postaraj się odpowiedzieć na kilka pytań :

1 Opisz jak ma wyglądać twoja wymarzona fryzura.

2 Chcesz mieć dredy na calej głowie czy np tylko z tylu albo na czubku głowy , a może irokez lub pojedyncze sztuki?

3 Wyślij  zdjęcia twojej aktualnej fryzury oraz fotki wymarzonych dredów.

4 Czy gęste masz włosy i jakiej są długości?

5 Jeśli zamierzasz przedłużyć dredy, opisz jak długie maja być dredy po przedłużeniu?

6 Do przedłużania użyć włosów naturalnych czy syntetycznych?

PIELĘGNACJA

Pielęgnacja dredów nie jest skomplikowana: Proszę, nie wierz mitom, że dredy myje się raz na miesiąc albo wcale.

Czym myć dredy?

Istnieją specjalne szampony do dredów, których formuła powoduje, że szampon wnika głęboko do wnętrza, a zarazem nie powoduje wysuwania się włosów z dredów. Równie dobrze można stosować szampony ziołowe (np. pokrzywa, rumianek, czarna rzepa). Zwróćcie uwagę na to, by szampony nie zawierały odżywek oraz nie ułatwiały rozczesywania włosów. Szarego mydła nie polecam.

Po umyciu dredy schną dłużej niż proste włosy, długość schnięcia uzależniona jest od grubości dredów. Dlatego dobrze zaplanować mycie dredów tak, aby mieć czas na wysuszenie dredów przed wyjściem, bądź położeniem się do łóżka.

Kiedy, jak często i czym myć dredy?Wbrew wielu dziwnym historiom dredy oczywiście myjemy. Świeżo zrobioną fryzurę myjemy rzadziej a jak dredy będą już dojrzałe można je myć częściej (1-2 razy w tygodniu).

Suszenie dredów.

Nie wycieramy / pocieramy dredów ręcznikiem -powoduje wychodzenie pojedynczych włosków ! Po umyciu zawinąć je w ręcznik i wycisnąć wodę.Najlepiej zawinąć ręcznik w turban, odczekać pare minut. Można go po chwili zmienić na suchy ,nowy ręcznik, wtedy dredy bedą porządnie odsączone z wody .Następnie czekamy, aż same wyschną – suszenie suszarką powoduje wychodzenie/wysuwanie się włosków z dredów. Można ewentualnie podsuszyć odrosty, aby czuć się bardziej komfortowo. Nie spać z mokrymi dredami.

Szydełkowanie/dokręcanie

Częstotliwość poprawek jest indywidualna w stosunku do każdego klienta.Co jakiś czas trzeba poprawić odrost . Dredy świeże należy dokręcić po 1-1,5 miesiąca od zrobienia, a następnie co 2-4 miesiące, aby zachować estetykę fryzury. Na długości poprawiamy je troszkę rzadziej.