Dredloki

Fryzjerstwem alternatywnym zajmuję się od 2003r.

Dredloki syntetyczne to świetna alternatywa dla prawdziwych dredów.

Mogą być wykonane fabrycznie lub własnoręcznie.

Przymocowane są za pomocą splotu warkoczykowego do włosów naturalnych.

Dredy i dredloki  tymczasowe to fryzura na około 2-3 miesiące. Po upływie tego czasu, rozplata się je, a włosy naturalne są w takim stanie takie jak przed zaplataniem. Można je wielokrotnie zakładać, oraz w każdej chwili zdjąć. Zabieg pozwala na zagęszczenie i przedłużenie fryzury, a  podczas noszenia dredloków możesz zapuścić swoje włosy.

Jeśli twoje włosy maja długość minimum 7-8 cm możesz mieć dredloki. Natomiast ilość to 40-60 sztuk podwójnych dredloków – w sumie około sto dredów na całej głowie.

Szczególną trwałością cieszą się dredloki wykonywane ręcznie (szydełkowane, skręcane oraz wełniane).Wyglądają ciekawie  w zestawieniu  z warkoczykami.

Pomagam w doborze koloru, rodzaju i stylu – posiadam pełną gamę kolorystyczną – można wybrać wiele kolorów na jedną fryzurę.

Rodzaje dredloków- pojedyncze i podwójne :

-skręcane ręcznie -proste, kręcone

-szydełkowane ręcznie

-wełniane.

-skręcane fabrycznie -proste, kręcone

-faux locs

-dowolne dredloki pomieszane z warkoczykami

Pielęgnacja -nie pochłania wiele czasu, praktycznie niczym nie różni się od dbania o normalne włosy.Myjemy co parę dni, można je „odsączyć” w ręcznik, podsuszyć suszarką, również mogą wyschnąć samoistnie. Myjemy je średnio raz na tydzień zwykłym szamponem. Można stosować odżywki w sprayu.